آموزش دوربری تصاویر و نرم کردن لبه های دور یک تصویر در نرم افزار نگارا

به طور کلی در این نرم افزار برای حذف قسمت های اضافی یک تصویر قرار داده شده بر روی یک تصویر دیگر ، دو روش اساسی وجود دارد که یکی حذف قسمت های تصویر بر اساس قرارگیری رنگ آن قسمت ها در گستره رنگ های انتخابی موجود در بخش انتخاب تصویر و تعیین وضوح انتخابی صفر قبل از تایید و ثبت تصویر انتخاب است و البته این روش فقط در زمانی کاربرد دارد که رنگ های غیر حذفی در گستره رنگ های انتخابی و در نتیجه حذفی قرار نگرفته و حذف نشوند. و روش دوم بدین ترتیب است که قبل از انتخاب تصویر مورد نظر و یا برگشت به مرحله ای که تصویر انتخابی رسم نشده است ، با فشردن دکمه ((حافظه ثبتی)) ، تصویر اصلی را تعیین کرده و سپس با انتخاب تصویر انتخابی و تایید آن و یا بازگشت به مرحله فعلی و انتخاب بخش قلم های پاک کننده و سپس انتخاب قلم پاک کننده غیر ثبتی هاله دار شروع به پاک کردن قسمت های اضافی تصویر انتخابی نمود. در ضمن حتما به یاد داشته باشید که جهت فعال بودن قلم ها باید گزینه انتخاب تصویر و گزینه انتخاب نوشتار و نیز گزینه رنگ بردار غیر فعال شده باشند و همچنین به مقدار درجه قلم هم توجه شود. به هر حال روش کلی کار به صورت زیر می باشد:

1- فشردن دکمه ((حافظه ثبتی)) برای مرجع قرار دادن تصویر در حال نمایش.

2- انتخاب تصویر انتخابی توسط بخش انتخاب تصویر ، تعیین مکان قرارگیری تصویر انتخابی بر روی طرح جاری در حال نمایش و سپس ثبت آن.

3- انتخاب بخش قلم های پاک کننده و انتخاب گزینه انتخابی ((دستی)) برای قلم و انتخاب عدد 5 برای درجه قلم به منظور بالا بردن قدرت پاک کنندگی قلم و سپس انتخاب قلم پاک کننده غیر ثبتی که برای پاک کردن کلی بهتر است که نوع بی هاله و برای لبه های تصویر انتخابی نوع هاله دار آن انتخاب شود.

4- شروع پاک کردن قسمت های دورتر از لبه تصویر به کمک قلم پاک کننده غیر ثبتی بی هاله و در پایان هم پاک کردن و نرم کردن قسمت های لبه تصویر انتخابی به کمک قلم پاک کننده غیر ثبتی هاله دار با درجه های قلم مختلف.

نکته 1- لازم به ذکر است در صورتی که عکسی را به عنوان طرح جاری بارگیری می کنید اطلاعات عکس بارگیری شده به طور خودکار به عنوان اطلاعات موجود در حافظه ثبتی ، ثبت خواهد شد و همچنین در این حالت می توان جهت پاک کردن قسمت های اضافی تصویر انتخابی قرار داده شده بر روی طرح جاری ، از قلم پاک کننده غیر پایه هم استفاده کرد ، البته در صورتی که در عکس موجود در طرح جاری تغییری ایجاد نشده باشد چون اطلاعات موجود برای حافظه مربوط به عکس پایه فقط در زمان بارگیری عکس به عنوان طرح جاری تغییر کرده و تا زمان بارگیری بعدی و یا ایجاد صفحه جدید تغییر نمی کند.

نکته 2- استفاده از قلم های پاک کننده به شکل دایره ای یا مربعی تاثیری در نتیجه کار دوربری تصویر ندارد و فقط جهت آسان شدن دوربری می توان شکل مناسب را انتخاب کرد.

(کلیپ آموزش دوربری تصاویر و نرم کردن لبه های دور یک تصویر در نرم افزار نگارا)

 

صفحه نخست   |   بایگانی نرم افزار   |   آموزش نرم افزار   |   آگهی تبلیغاتی   |   درباره ما   |   تماس با ما
برگشت به صفحه آموزش طراحی جلوه های تصویری با نرم افزار نگارا
گروه نرم افزارهای رایگان حلواسافت